Eventové fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum pro hráče Lineage 2 na českém serveru Gamepark a zároveň pro fanoušky eventů a event GM
 
PříjemHledatLatest imagesRegistracePřihlášení
HÁDACÍ EVENT BYL SPUŠTĚN - NAJDETE HO V SEKCI FÓRUM EVENTY!!!

 

 Človeče, zeptej se! a Černé historky

Goto down 
+2
Lengster
Ziana
6 posters
AutorZpráva
Ziana
Admin
Ziana


Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 16. 04. 11
Age : 34
Location : Praha

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptySun Apr 17, 2011 8:41 am

1) Človeče, zeptej se!
Hra inspirována známou deskovou hrou „člověče nezlob se“. Tip na tento event mi přišel mailem od hráče z jiného serveru, takže to není původně můj nápad. Event spočívá v namalování na zem hracího pole z aden, přičemž každé políčko představuje určité téma. Hráči začínají na startu, hážou kostkou a pak se posunou o příslušný počet políček. Na jakém tématu skončí, z toho jim přečtu otázku – odpovídá pouze hráč, co je na tahu – pokud ví, zůstává, pokud ne, vrací se kde byl. Vyhrává ten, kdo jako první dojde do cíle.

Možné zlepšení: zařadit políčko „smrt“ které by znamenalo návrat na začátek, možné bonusové políčka, volba 50 na 50 nebo názor publika jako v milionáři, ..
Nevýhody: hráči si mohou snadno radit, ptát se na otázky někoho jiného přes pm nebo VT

2) Černé historky
Event založený na karetní hře, kterou vlastním. Černé historky jsou vlastně detektivní zajímavé příběhy – hráči by seděli v kruhu a vypravěč by jim řekl začátek příběhu - po té by se každý popořadě mohl ptát na otázky, na které se dá odpovědět ano/ne tak, aby zjistil rozuzlení případu, aneb co se vlastně stalo. Princip je podobný jako můj event: Hádej, kdo jsem? Nikdo nesmí vykřikovat, ptá se když je na řadě. Když někdo ví, co se stalo tak se přihlásí a může hádat – uhodne-li vyhrál, neuhodnutí znamená smrt.

Nevýhody: chce to vyzrále hráče, kteří přišli kvůli zábavě a jsou trpělivý čekat, jak se příběh vyvine, nejde jim jen o ponožky protože se těžko určuje jeden vítěz ale spíš by se asi hodnotily důvtipné otázky.

Co myslíte?
Návrat nahoru Goto down
http://zianka.webnode.cz/
Lengster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 17. 04. 11
Age : 29
Location : Nymburk

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Moje nápady, připomínky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptySun Apr 17, 2011 8:47 pm

Vezmu-li to od začátku, řekl bych, že se jedná o dobré nápady. U prvního eventu bych ale doporučil rozlišit tematická políčka nějak barevně např. adeny, soul ore, green/blue/red seal stone, aby během eventu nedošlo k tahanicím a hádkám. Co se týká zvýhodňení některých hráčů kvůli TS, VT nebo PM, tak tenhle problém je u většiny otázkových a jim podobných eventů. Proti takovému zvýhodnění by mohl pomici třeba nějaký časový limit, do kdy by musel hráč odpovědět na danou otázku. Je to však jen má dedukce, protože jak je všude vidět, vše lze obejít Wink.
Druhý event je taky dobrým nápadem, i když možná bych se bál pozdější kritiky, protože podobných eventů jak si psala bylo víc, takže, aby hráči nezačali srovnávat tento event s ostatními podobnými. Jde ale jen o můj názor, takže třeba se není čeho bát. Být vámi, vyzkoušel bych ten event, ale jak psala Zia: chce to dobrou partu lidí, takže na poprvé se asi raději nejdřív dohodněte Smile.
Tímto bych to asi tak shrnul, pokud se mi povedlo udělat nějakou pravopisnou chybu, omlouvám se, psal jsem to na mobilu Razz
Návrat nahoru Goto down
Ziana
Admin
Ziana


Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 16. 04. 11
Age : 34
Location : Praha

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyTue Apr 19, 2011 9:18 pm

Děkuji moc za komentář Smile
já mám ráda eventy, kdy se skupinka lidí baví a hraje proto, že chce hrát a ne vyhrát - takový byl třeba Floran ( http://zianka.webnode.cz/eventy/floran/ )
ty černé historky by mohli být podobný - hráči by se vžili do příběhu a spolu se snažili ho vyřešit a hodnotila by se spíš kreativita a dobré otázky, než že by se dal určit jednoznačný vítěz - tak by se ale dalo dát ponžky více lidem nebo nějaké jiné drobné odměny.
co se týče toho člověče zeptej se, pracuji na seznamu otázek - ale trochu tam váznu Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://zianka.webnode.cz/
Lengster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 17. 04. 11
Age : 29
Location : Nymburk

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyWed Apr 20, 2011 4:43 pm

Jj event Floran znám Smile (teda alespoň jsem si o něm přečetl, a hledal informace na GP i u tebe na webu Smile ).
Pokud by se v Černých historkách hodnotila kreativita, bylo by to fajn a nemuselo by to být špatný Smile (i když záleží na hráčích, hrál sem na serverech, kde by ti řekli: "V žádným případě, je to nesubjektivní a nadržovala by si tomuhle a tomuhle..." záleží na lidech.) Věřím, ale že máte na GP pohodový hráče a když obstály i ostatní eventy hodnotící kreativitu, tak se do toho s chutí pusť Wink.
Jinak pokud by si chtěla pomoct s nějakými otázkami na "Člověče, zeptej se" stačí říct Smile buď tady, a nebo pokud by si chtěla něco víc, tak e-mail znáš Razz
Návrat nahoru Goto down
Tawney
Eventy? a proč ne..
Eventy? a proč ne..
Tawney


Poèet pøíspìvkù : 96
Join date : 17. 04. 11
Age : 33
Location : Sušice

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyWed Apr 20, 2011 10:18 pm

podle mě, objektivní kritika eventu vůbec není špatná, pokud je podaná slušnou formou. Kritika může vést k zdokonalení daného typu eventu.. toho bych se vůbec nebál. Ale jak říkam, jde o to podat kritiku slušnou formou a ne jen nějaký nesmyslný kecy Smile
Návrat nahoru Goto down
Lengster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 17. 04. 11
Age : 29
Location : Nymburk

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyThu Apr 21, 2011 7:11 am

Ano, pokud jde o objektivní kritiku, která je řečená slušnou formou, nemám proti takové kritice ani popel Smile. Myslel jsem to spíš, tak že podle mých zkušeností jde některým hráčům spíš o to, jak eventu a hráčům uškodit. Pokud ale prošly i ostatní eventy, tak nemám námitek Wink
Omlouvám se pokud jsem to napsal nesrozumitelně Embarassed Wink
Návrat nahoru Goto down
Ziana
Admin
Ziana


Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 16. 04. 11
Age : 34
Location : Praha

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyThu Apr 21, 2011 7:55 pm

TAK JSEM ZKUSILA ČLOVĚČE ZEPTEJ SE A BYLO TO PARÁDNÍ Smile
tady pár screenu screenu Smile
http://ziana.rajce.idnes.cz/Clovece,_zeptej_se/
Návrat nahoru Goto down
http://zianka.webnode.cz/
Lithrandir
Eventový maniak
Eventový maniak
Lithrandir


Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 16. 04. 11
Age : 43
Location : Brno Castle Town

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyThu Apr 21, 2011 8:20 pm

škoda, že jsem byl až do teď mimo, určo bych se zapojil. Akorát nevím, jestli bych splnil ty kritéria cos tam psala Smile
Návrat nahoru Goto down
http://klanlupani.blogspot.com/
verilan
Eventový začátečník
Eventový začátečník
verilan


Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 21. 04. 11
Age : 26
Location : Česká Lípa *[CL-city]*

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyThu Apr 21, 2011 9:23 pm

Jo, eventík byl dobrej Smile. Jen jak už jsem ti psala, někde dál od civilizace jen s hráči a né lidmi okolo protože můžou radit a na zodpovězení jsme si určili 10s, za tu dobu myslím si, nikdo ani nestihne opsat otázku kdyby se snažil náhodou podvádět a jedná-li se o VT, TS aj. komunikativní prostředky tak takových jedinců je myslím si málo a za ten limit by se to asi též nedalo stihnout. Ohledně těch černých historek, je to celkem záživná hra a mohlo by to lidi bavit. Jak jsi sama řekla, je to něco na způsob Floranu Smile.
Návrat nahoru Goto down
Tawney
Eventy? a proč ne..
Eventy? a proč ne..
Tawney


Poèet pøíspìvkù : 96
Join date : 17. 04. 11
Age : 33
Location : Sušice

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyThu Apr 21, 2011 9:30 pm

Lengster napsal:
Ano, pokud jde o objektivní kritiku, která je řečená slušnou formou, nemám proti takové kritice ani popel Smile. Myslel jsem to spíš, tak že podle mých zkušeností jde některým hráčům spíš o to, jak eventu a hráčům uškodit. Pokud ale prošly i ostatní eventy, tak nemám námitek Wink
Omlouvám se pokud jsem to napsal nesrozumitelně Embarassed Wink

hráči kteří se snaží škodit na eventu.. zpravidla to udělají jednou a mají zajisteny presun ven z areny, pripadne mimo beznou mapu Smile
Návrat nahoru Goto down
Lengster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 17. 04. 11
Age : 29
Location : Nymburk

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyFri Apr 22, 2011 8:23 am

Tawney napsal:

hráči kteří se snaží škodit na eventu.. zpravidla to udělají jednou a mají zajisteny presun ven z areny, pripadne mimo beznou mapu Smile
V tom případě v pořádku Very Happy.

A každopádně jsem moc rád, že se Vám event líbil a doufám, že Černé historky budou ještě lepší Smile
Návrat nahoru Goto down
Ziana
Admin
Ziana


Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 16. 04. 11
Age : 34
Location : Praha

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyFri Apr 22, 2011 1:21 pm

Návrat nahoru Goto down
http://zianka.webnode.cz/
Lengster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 17. 04. 11
Age : 29
Location : Nymburk

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Děkuji :-)   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptyFri Apr 22, 2011 3:21 pm

Ziana napsal:
http://zianka.webnode.cz/news/clovece-zeptej-se-/
Děkuji Smile pěkný článek Smile Cool
(na mail ti Zio snad do večera zkusím poslat další nápad na sérii malých velikonočních eventů Razz už to potřebuji jen sepsat Wink, snad se budou taky líbit Smile )
Návrat nahoru Goto down
prankster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 23. 04. 11
Age : 59
Location : Zvolen, SR

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptySat Apr 23, 2011 3:11 pm

osobne som sa zucastnil testu eventu Clovece... (btw, pripomina mi to niektore hry ako Hladanie pokladu a pod.)
aj napriek tomu, ze som ho musel predcasne opustit, tak sa mi tento event velmi pacil... (vecne dieta... )
mal by som k nemu niekolko pripomienok:
1. bolo by vhodne event rozdelit pre viacere "lvly" hracov (do 40, do 60, unlimited, nobless) kvoli tomu, ze nie je mozne chciet od novacika niektore otazky z L2, s ktorymi sa nemal sancu stretnut...
2. navrhujem aby aj otazky boli gradovane podla cisla, ktore hrac hodi na kocke/kostce (hodi 1, lvl otazky 1 - lahka/lehka, hodi 6, lvl otazky 6 tazka/tezka), chce sa posunut rychlejsie dalej, musi viacej vediet Smile
3. tak ako v inych hrach s panacikmi zaradit napr. policka STOP na 1 kolo (SLEEP) a pod., trosku fantazie na vymyslenie inych policok...

vsetko je to otazkou toho ako dlho chceme aby event trval, aby tie ponozky boli zasluzene...

PS. jedna vec, ktora mne osobne velmi nevadila, bola, ze v pripade otazok z RL sa davali otazky z Dejepisu (ceskych dejin ALE), kde mne osobne nerobil probs vediet, kto je to Jan Hus a kedy bol upaleny (maturoval som 1984:), ze... ), ale nevedel som pocet panov, ktorych vyhodili na Staromestskom namesti (u nas sa to vola Prazska defenestracia)... :/ tiez by som rad vedel, kolko decak (do 25 rokov) od vas by vedelo povedat !!!ROK!!!, v ktorom bolo SNP (Slovenske narodne povstanie)... ak otazky z RL, tak skutocne vseobecneho charakteru, thx..

Btw, Hladacie eventy a eventy typu "Kde som ?" (GM da na forko screeny a hraci sa maju "vyscreenovat" na rovnakom mieste) su najchytlavejsie, aj ked v pripade druheho eventu je to skor pre skusenych hracov, ktori presli svet L2 pesi skoro cely...
Návrat nahoru Goto down
Lengster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 17. 04. 11
Age : 29
Location : Nymburk

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptySat Apr 23, 2011 4:07 pm

Jsem rád, že je na Člověče celkem pozitivní ohlas Smile
Chtěl bych ale vysvětlit pár tvých bodů (doufám, že mi to nebude mít nikdo za zlé)
prankster napsal:

1. bolo by vhodne event rozdelit pre viacere "lvly" hracov (do 40, do 60, unlimited, nobless) kvoli tomu, ze nie je mozne chciet od novacika niektore otazky z L2, s ktorymi sa nemal sancu stretnut...
Nápad to není zlý, ale v tom eventu (budete-li ho ještě opakovat) není prostor jen pro otázky z L2. Může se taky stát, že Zia dá otázky z jiných okruhů než z L2 (např. Zeměpis, Globální problémy, atd...) a v takovým případě by ti bylo k ničemu rozdělovat hráče dle lvlů a v tomhle případě by to eventu spíše uškodilo.
prankster napsal:
2. navrhujem aby aj otazky boli gradovane podla cisla, ktore hrac hodi na kocke/kostce (hodi 1, lvl otazky 1 - lahka/lehka, hodi 6, lvl otazky 6 tazka/tezka), chce sa posunut rychlejsie dalej, musi viacej vediet Smile

Tohle není špatná připomínka, to bych do Člověče možná i zavedl, nějaký jednoduchý rozdělení otázek, ale spíš místo stupnice od 1-6, kdy každé číslo znamená obtížnost, bych zavedl stupnici 1-2, 3-5, 6 aby EM nemělo tolik práce Smile a i pro vás hráče to bylo krapet jednodušší.
prankster napsal:
3. tak ako v inych hrach s panacikmi zaradit napr. policka STOP na 1 kolo (SLEEP) a pod., trosku fantazie na vymyslenie inych policok...
V tomhle ohledu záleží na kreativitě EM, co vytváří za políčka. Musíme také myslet na to, že hrací pole je omezené na určitý počet polí, protože se staví v malé aréně. Už tak je to krapet makačka udělat hrací políčka, takže přehršel políček s odlišnými pokyny by mohl nudit nejen tvůrce hracího pole, ale později i hráče... snad možná pokud by se tyhle políčka střídala v různých hrách (v jedný hře: SLEEP, 1kolo stůj; ve druhý hře: SMRT, GP pravidla; atp...).

prankster napsal:
PS. jedna vec, ktora mne osobne velmi nevadila, bola, ze v pripade otazok z RL sa davali otazky z Dejepisu (ceskych dejin ALE), kde mne osobne nerobil probs vediet, kto je to Jan Hus a kedy bol upaleny (maturoval som 1984:), ze... ), ale nevedel som pocet panov, ktorych vyhodili na Staromestskom namesti (u nas sa to vola Prazska defenestracia)... :/ tiez by som rad vedel, kolko decak (do 25 rokov) od vas by vedelo povedat !!!ROK!!!, v ktorom bolo SNP (Slovenske narodne povstanie)... ak otazky z RL, tak skutocne vseobecneho charakteru, thx...
Za tohle se omlouvám, tohle je moje chyba Sad. Když jsem si psal se Ziou mailem o tom Člověče, tak se mi svěřila, že některý otázky který měla už použila třeba na otázkový event, takže jsem se do toho vrhl a během cca 2 hodin (snad sem se nespletl), jsem Zie poslal čtyřstránkovou práci s 30 otázkama ve čtyřech okruzích (2 okruhy vás možná ještě čekají Razz ).
Vzhledem k tomu, že jsem čech Wink a vytvářel jsem to celkem na rychlo, tak jsem do "Všeobecného přehledu" použil jen otázky týkající se ČR a nedošlo mi, že jsou některé z těchto otázek složitější pro hráče např. ze Slovenska, za to se omlouvám.

P.S.: Poprava českých pánů na Staroměstském náměstí není 1. Pražská defenestrace. Poprava oněch 27 českých pánů je z roku 1621 jako důsledek prohrané bitvy na Bílé hoře, kdy tímto Habsburkové upevnili své místo na českém trůnu. Pražská defenestrace je z roku 1419 a druhá je z roku 1918 (a tou započala 30ti letá válka, mám takový dojem). Ale chápu, že tuto věc Slováci neznají, jde o takovou perličku českých dějin.

P.S.S.: Jde-li o Slovenské národní povstání, přiznám se, že to bych opravdu z hlavy taky nedal.

Každopádně děkuji za připomínky, dostanu-li ještě možnost jakkoli vám pomoci v eventech určitě budu na tvoje rady a připomínky myslet a budu se snažit "nediskvalifikovat" z eventů Slováky Smile
Návrat nahoru Goto down
prankster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 23. 04. 11
Age : 59
Location : Zvolen, SR

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptySat Apr 23, 2011 4:25 pm

som rad, ze sa niekto "spolupodielal" na vytvoreni otazok... tiez rad prispejem, ak budem mat trosku casu a hlavne tvoritelsku naladu Smile

to lvlovanie otazok moze byt ako pises, na 3 stupne, 1-2, 3-5, 6, s tym uplne suhlasim...

lvlovanie eventu podla lvlu hracov som mal na mysli len v dobrom (hlavne otazok tykajucich sa hlavne sveta L2), lvlovanie otazok z RL (vseobecne otazky) mozu byt spolocne pre vsetky lvly hracov, wet...

co sa tyka policok, "hracie pole" moze byt stale rovnake... ak sa nemylim v test evente malo 25 policiek, ak som to dobre spocital... to nie je zase az tak vela, kedze "klikar" to moze dat na 5 uspesnych kol...
Návrat nahoru Goto down
Lengster
Eventový začátečník
Eventový začátečník



Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 17. 04. 11
Age : 29
Location : Nymburk

Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky EmptySat Apr 23, 2011 5:13 pm

prankster napsal:
lvlovanie eventu podla lvlu hracov som mal na mysli len v dobrom (hlavne otazok tykajucich sa hlavne sveta L2), lvlovanie otazok z RL (vseobecne otazky) mozu byt spolocne pre vsetky lvly hracov, wet...
Já to chápu Smile a v některejch případech by to nebylo zlý, ale přeci jen, jak jsem psal v Člověče se může mísit mnoho okruhů, a právě proto bych to tam v nějaké extrémní míře nepřidával. Přirovnal bych to třeba k otázkovému eventu: možnost odpovídat má jakýkoli hráč stejnou, ať je lvl 78 nebo lvl 14 Smile. Záleží jen na tom, z jakého pohledu se na event díváme Smile.
Problém s "lvly" políček je krapet jiný, protože lvly políček ovlivňují, kdy hra skončí. U otázkového eventu je počet otázek daný Smile.

prankster napsal:
co sa tyka policok, "hracie pole" moze byt stale rovnake... ak sa nemylim v test evente malo 25 policiek, ak som to dobre spocital... to nie je zase az tak vela, kedze "klikar" to moze dat na 5 uspesnych kol...
Jj bylo 25 polí a není to špatný počet... možná se najde klikař, který to pole uběhne celý za 5-7 otázek, ale pokud by se nasadily lvly otázek mohlo by se to stát i pro klikaře "tvrdým oříškem Wink". Šlo mi spíš o to, aby se nepřidávaly políčka s funkcemi (SLEEP, SMRT, 1 kolo stůj, o 3 pole v před, atp...) na úkor těch otázkových, kde hráč musí předvést to, co zná. Aby se potom hráči nepohybovali po hřišti jen jako nějaké slepé ovce Wink.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty
PříspěvekPředmět: Re: Človeče, zeptej se! a Černé historky   Človeče, zeptej se! a Černé historky Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Človeče, zeptej se! a Černé historky
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Eventové fórum  :: Návrhy na nové eventy-
Přejdi na: